Menu
5_na_BM

Skórzane okładziny Biblii zdobione reliefowo, tłoczone i złocone, posiadają  głęboko tłoczone narożniki z mosiądzu

10_na_BM

 

W centralnej części okładki znajduje się duży, osadzony w srebrze wysokiej próby, unikatowy kaboszon bursztynowy (bursztyn naturalny), który posiada certyfikat międzynarodowego eksperta.

16

 

Skórzane okładziny Biblii zdobione reliefowo, tłoczone i złocone, posiadają  autorskie zamknięcie w postaci klamry mosiężnej z haczykiem.

M1112_biblia_z_komentarzami_JPII_SRODEK_4

 

Kolorowe wklejki ze średniowiecznymi mapami Ziemi Świętej

Okładka twarda, złocona
Wymiary 240×320 mm
Liczba stron 1456
13_na_BM

 

Wszystkie trzy brzegi bloku Biblii, po uprzednim precyzyjnym oszlifowaniu, ozdobione zostały ręcznie malowanymi barwnymi ornamentami inspirowanymi renesansowym stylem Raffaellesco w technice akwareli i zabezpieczone woskiem pszczelim. Krawędzie grzbietu bloku chroni i zdobi ręcznie szyta kapitałka.

 

 

Oprawa Biblii została wykonana ręcznie w pracowni introligatorstwa artystycznego przy współudziale artystów z dziedziny malarstwa, metaloplastyki i jubilerstwa. Zastosowano najwyższej jakości skórę bydlęcą garbowaną roślinnie, wytworzoną we włoskiej garbarni o stuletniej tradycji Artigiano del Cuoio

4_na_BM
komentarze

365 stron komentarzy biblijnych Ojca Świętego

Tekst Biblii został wzbogacony osobistymi komentarzami biblijnymi Jana Pawła II, ponieważ Pismo Święte było dla Papieża istotnym punktem odniesienia zarówno w jego życiu, jak i nauczaniu. Komentarze zostały wyróżnione w tekście odrębnym kolorem czcionki.

Specjalne strony przeznaczone na Kronikę Rodzinną

Na stronach Kroniki Rodzinnej można zapisywać ważne wydarzenia, np. daty urodzin, chrztu, sakramentu małżeństwa, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej, itp. Wpisy te sprawiają, że w biblijną historię zbawienia, wpisana jest historia naszej (konkretnej) rodziny. Biblia z rodzinnymi zapiskami może stać się kroniką rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Biblia zawiera specjalny, patriotyczny Ex Libris z indywidualnym numerem egzemplarza potwierdzający, że należy on do wyjątkowej, limitowanej edycji pięćdziesięciu egzemplarzy.

15_na_BM
8_na_BM

Całostronicowe grafiki Gustave’a Doré

83 ilustracje Gustave’a Doré. Dzięki czarno-białym grafikom wybitnego artysty wydanie to nawiązuje do XIX-wiecznych Biblii. Realistyczne prace artysty, przetrwały próbę czasu. Doré tchnął nowe życie w biblijne postaci i historie.

Błogosławieństwo Jana Pawła II

Wartością duchową tego wydania jest tekst zawierający błogosławieństwo Jana Pawła II dla Czytelników, którzy z Rodzinami czytają Pismo Święte z 19 marca 2005 roku z jego odręcznym podpisem. Ma ono niezwykły wymiar duchowej łączności z Janem Pawłem II; sprawia, że Papież był naszym przewodnikiem za życia, a teraz jest naszym orędownikiem w Domu Ojca.

strony-blogoslawienstwo