Menu
pieczec-chryustus-krol
Złota sucha pieczęć z podobizną Chrystusa Króla
Biblia zk JPII - wyklejka - ty.indd

Kolorowe wklejki ze średniowiecznymi mapami Ziemi Świętej

garbiki-b
Na okładce – portret Świętego Jan Pawła II – miniatura na kości.
portret-jpii

Złocone brzegi księgi

Biblia w oprawie skórzanej dostępna jest także w kolorze białym.

Okładka twarda, skóra tłoczona i złocona
Wymiary 240×320 mm
Liczba stron 1456
komentarze

365 stron komentarzy biblijnych Ojca Świętego

Tłumaczenie zostało wzbogacone komentarzami biblijnymi Jana Pawła II, ponieważ Pismo Święte było dla Papieża istotnym punktem odniesienia zarówno w jego życiu, jak i nauczaniu.

Specjalne strony przeznaczone na Kronikę Rodzinną

Na stronach Kroniki Rodzinnej można zapisywać ważne wydarzenia, np. daty urodzin, chrztu, sakramentu małżeństwa, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej, itp. Wpisy te sprawiają, że w biblijną historię zbawienia, wpisana jest historia naszej (konkretnej) rodziny. Biblia z rodzinnymi zapiskami może stać się kroniką rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

kronika_rodzinna
grafiki

Całostronicowe grafiki Gustave’a Doré

121 ilustracji Gustave’a Doré. Dzięki czarno-białym grafikom wybitnego artysty wydanie to nawiązuje do XIX-wiecznych Biblii. Realistyczne prace artysty, bywały często podawane krytyce, jednak przetrwały próbę czasu. Doré tchnął nowe życie w biblijne postaci i historie.

Błogosławieństwo Jana Pawła II

Wartością duchową tego wydania jest tekst zawierający błogosławieństwo Jana Pawła II dla Czytelników, którzy z Rodzinami czytają Pismo Święte z 19 marca 2005 roku z jego odręcznym podpisem. Ma ono niezwykły wymiar duchowej łączności z Janem Pawłem II; sprawia, że Papież był naszym przewodnikiem za życia, a teraz jest naszym orędownikiem w Domu Ojca.

strony-blogoslawienstwo