Menu
ryngraf

Na przodzie oprawy umieszczony jest patriotyczny ryngraf powlekany 24-karatowym złotem.

medaliony

Grzbiet oprawy zdobią złocone medaliony przedstawiające czterech Ewangelistów oraz św. Jana Pawła II – Ewangelisty naszych czasów

orzel-tloczony

Z tyłu oprawy został wytłoczony orzeł królewski.

superekslibris

Specjalnie zaprojektowany superekslibris.

Potwierdzenie autentyczności

Do każdego egzemplarza dołączony jest certyfikat, podpisany przez ks. kard. Stanisława Dziwisza. Certyfikat potwierdza autentyczność, zawiera unikalny numer egzemplarza i opatrzony jest hologramem.

Okładka twarda, naturalna skóra z tłoczeniami i złoceniami
Wymiary 265×335 mm
Liczba stron 1464
komentarze

365 stron komentarzy biblijnych Ojca Świętego

Tłumaczenie zostało wzbogacone komentarzami biblijnymi Jana Pawła II, ponieważ Pismo Święte było dla Papieża istotnym punktem odniesienia zarówno w jego życiu, jak i nauczaniu.

Specjalne strony przeznaczone na Kronikę Rodzinną

Na stronach Kroniki Rodzinnej można zapisywać ważne wydarzenia, np. daty urodzin, chrztu, sakramentu małżeństwa, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej, itp. Wpisy te sprawiają, że w biblijną historię zbawienia, wpisana jest historia naszej (konkretnej) rodziny. Biblia z rodzinnymi zapiskami może stać się kroniką rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

kronika_rodzinna
strony-blogoslawienstwo

Błogosławieństwo Jana Pawła II

Wartością duchową tego wydania jest tekst zawierający błogosławieństwo Jana Pawła II dla Czytelników, którzy z Rodzinami czytają Pismo Święte z 19 marca 2005 roku z jego odręcznym podpisem. Ma ono niezwykły wymiar duchowej łączności z Janem Pawłem II; sprawia, że Papież był naszym przewodnikiem za życia, a teraz jest naszym orędownikiem w Domu Ojca.

Całostronicowe grafiki Gustave’a Doré

121 ilustracji Gustave’a Doré. Dzięki czarno-białym grafikom wybitnego artysty wydanie to nawiązuje do XIX-wiecznych Biblii. Realistyczne prace artysty, bywały często podawane krytyce, jednak przetrwały próbę czasu. Doré tchnął nowe życie w biblijne postaci i historie.

grafiki